Пловдивчани и асеновградчани обраха титлите на държавните първенства по ускорен шахмат и блиц при подрастващите

Публикувана 18.04.2017 10:11

В Пловдив завършиха държавните индивидуални първенства за момичета и момчета, девойки и юноши до 12, до 14, до 16, до 18 и до 20 години в трите варианта – Стандартен, Ускорен и Блиц. Шампионите и медалистите на Държавните индивидуални първенства по ускорен шахмат и блиц за 2017 г. са следните:

·        момчетата до 12 години:

Ускорен шахмат – 65 състезатели:

Шампион – Атанас Кулев – (ШК „ЧесБомб“, Пловдив   ) -                    6 т. от 9 т. възможни

Второ място  - Момчил Петков (ШК „Енергия 21“, Добрич) -                 6 т.

Трето място    - Георги Колев (ШК „ЧесБомб“, Пловдив) -                      6 т.

            4то място – Симеон Тодев (ШК „Пловдив“, Пловдив)       -           6 т.

 

Блиц - 44 състезатели:

Шампион – Момчил Петков (ШК „Енергия 21“, Добрич) -                   6,5 т. от 9 т. възможни

Второ място  - Явор Николов (ШК „Бургас 64“, Бургас) -                         6 т.

Трето място    - Симеон Тодев (ШК „Пловдив“, Пловдив)  -                    5,5 т.

            4то място – Християн Илиев (ШК „Шумен 2005“, Шумен)            -           5,5 т.

 

·        момчета до 14 години:

Ускорен шахмат – 41 състезатели:

Шампион –    Цветан Стоянов (ШК „Бургас 64“, Бургас) -                     6 т. от 7 възможни

Второ място  - Нургюл Салимова    (ШК „Бургас 64“, Бургас) -    5,5 т.

Трето място    - Стоян Ор. Стоянов (ШК „Асеновец 2006“, Асеновград) – 5,5 т.

           

Блиц -  36 състезатели:

Шампион - Стоян Ор. Стоянов (ШК „Асеновец 2006“, Асеновград) - 7 т. от 7 възможни

Второ място - Валентин Митев (ШК „Шах ХХІ“, София)             -              6 т.

Трето място - Нургюл Салимова     (ШК „Бургас 64“, Бургас) –    5,5 т.

 

·        юноши до 16 години:

Ускорен шахмат – 19 състезатели:

Шампион - Иван Кочиев (ШК „ЧесБомб“, Пловдив) -               6 т. от 7 т. възможни

Второ място - Лъчезар Йорданов (ШК „Варна“, Варна) -                         6 т.     

Трето място - Давид Цветанов (СКШ „Плевен ХХІ“, Плевен) - 6 т.     

 

Блиц - 16 състезатели:

Шампион - Лъчезар Йорданов (ШК „Варна“, Варна) -                        7 т. от 7 т. възможни

Второ място - Иван Кочиев (ШК „ЧесБомб“, Пловдив)-              6 т.     

Трето място - Давид Цветанов (СКШ „Плевен ХХІ“, Плевен) - 5 т.     

           

·        юноши до 18 години:

Ускорен шахмат – 15 състезатели:

 

Шампион - ММ Владимир Сергеев Петров (ШК „Асеновец 2006“, Асеновград) – 5,5 т. от 7

Второ място - Ростислав Петков (ШК „Свиленград център“, Свиленград)        -           5 т.

Трето място - Емил Стефанов (ШК „Етър“, Велико Търново)        -                                 5 т.

 

Блиц -  състезатели:

Шампион - Гриин Мория (ШК „Развитие“, Кюстендил) –                     5 т. от 6 възможни

Второ място - Емил Стефанов (ШК „Етър“, Велико Търново)     -         4 т.

Трето място - Борис Иванов  (ШК „Шумен 2005“, Шумен             -         4 т.     

 

·        юноши до 20 години:

Ускорен шахмат – 7 състезатели:

Шампион - Веселин Методиев (ШК „Виктори“, Благоевград) -         6 т. от 7 възможни

Второ място - ММ Мартин Петров (ШК „Асеновец 2006“, Асеновград) – 4,5 т.          

Трето място - Дарио Дерешки (СКШ „Плевен ХХІ“, Плевен)      -           4 т.

 

Блиц -  8 състезатели:

Шампион - ММ Мартин Петров (ШК „Асеновец 2006“, Асеновград)     -   6 т. от 7 възможни

Второ място - Преслав Петков (ШК „Свиленград център“, Свиленград) -  6 т.

Трето място - Веселин Методиев (ШК „Виктори“, Благоевград)    -                 5 т.

 

 

Ø      момичетата до 12 години:

Ускорен шахмат – 26 състезателки:

Шампионка - Надя Тончева (ШК „Левски“, София)        -                       7 т. от 7 възможни

Второ място - Любомира Ленкова (СКШ „Плевен ХХІ“, Плевен) –                    6 т.

Трето място - Патрицие Найманова (ШС „Михаил Тал“, Червен бряг) -            5 т.

                                

Блиц - 23 състезателки:

Шампионка - Надя Тончева (ШК „Левски“, София)        -                       7 т. от 7 възможни

Второ място - Патрицие Найманова (ШС „Михаил Тал“, Червен бряг) -           5,5 т.

Трето място - Виктория Стрендева (ШК „Виктори“, Благоевград) -                   5,5 т.

 

Ø      момичета до 14 години:

Ускорен шахмат – 9 състезателки:

Шампионка -  Елиф Мехмед (ШК „Асеневци“, Велико Търново)  -        5,5 т. от 6 възможни

Второ място - Галя Читакова (ШК „Пловдив“, Пловдив) -                       4,5 т.  

Трето място - Стефани Костева (ШК „Виктори“, Благоевград) -             3,5 т.

 

Блиц - 7 състезателки:

Шампионка -  Елиф Мехмед (ШК „Асеневци“, Велико Търново)  -        6 т. от 7 възможни

Второ място - Галя Читакова (ШК „Пловдив“, Пловдив) -                       3,5 т.  

Трето място - Пея Карова (ШК „Пловдив“, Пловдив)       -                      3,5 т.

                                                         

Ø      девойки до 16 години:

Ускорен шахмат – 10 състезателки:

Шампионка - Виктория Радева (ШК „Локомотив – 2000“, Пловдив) –          5 т. от 6 възможни

Второ място - Наталия Грабчева (Столичен център по шахмат, София) –         4,5 т.

Трето място - Мариета Костадинова (ШК „Асеновец 2006“, Асеновград) -  4 т.

 

Блиц - 5 състезателки:

Шампионка - Виктория Радева (ШК „Локомотив – 2000“, Пловдив) –          4 т. от 4 възможни

Второ място - Ивелина Сашова (ШК „Михаил Тал“, Червен бряг) –                   2,5 т.

Трето място - Габриела Великова (ШК „Шах ХХІ“, София) -                   1,5 т.

 

Ø      девойки до 18 години:

Ускорен шахмат – 7 състезателки:

Шампионка - Доника Шивачева (СКШ „Тунджа“, Ямбол) -                    5,5 т. от 7 възможни

Второ място - Дарина Димитрова (ШК „Одесос“, Варна) -                      4 т.     

Трето място - Нона Мирчева (ШК „Шумен 2005“, Шумен) -                    4 т.

 

Блиц - 7 състезателки:

Шампионка - Никол Илиева (ШК „Михаил Тал“, Червен бряг) -             4,5 т. от 7 възможни

Второ място - Нона Мирчева (ШК „Шумен 2005“, Шумен) -                            4 т.        

Трето място - Стелияна Брезелиева (ШК „Асеновец 2006“, Асеновград) - 4 т.

 

Ø      девойки до 20 години:

Ускорен шахмат – 4 състезателки:

Шампионка - Никол Илиева (ШК „Михаил Тал“, Червен бряг) -             3,5 т. от 4 възможни

Второ място - Петя Караиванова (ШК „Асеновец 2006“, Асеновград) – 2,5 т. 

Трето място - Симонета Иванова (ШК „Спартак Плевен ХХІ“, Плевен) – 2 т.

 

Блиц - 4 състезателки:

Шампионка - Симонета Иванова (ШК „Спартак Плевен ХХІ“, Плевен) – 5 т. от 6 възможни

Второ място - Николета Господинова (ШК „Георги Даскалов“, Варна) – 4 т.   

Трето място – Кристина Йорданова (ШК „Михаил Тал“, Червен бряг) – 2,5 т.

 

       

Източник: Gustosport
Вашите коментари

 

Име

Коментар

Въведете кода