16-годишна пловдивчанка спечели титлата на 100 метра бътерфлай с нов национален рекорд

Публикувана 28.11.2021

В третия ден от ДЛОП по плуване в "Парк Арена" 16-годишната Александра Димитрова (Спринт Пловдив) спечели  шампионската титла при жените на 100 м бътерфлай, финиширайки с рекорд за старшата – 1:00,90 мин.

Досегашният рекорд за старшата на 100 м бътерфлай от 1:01,98 мин., бе на Азра Янък от ПСК Черно море (Вн) - 1:01,98 мин. (21 декември 2019 г.). Сега в Бургас завърши втора с 1:02,25 мин.

Преди година личният  треньор на Александра - Ботко Трендафилов призна пред репортера ви, че „в лицето на Алекс вижда следващата Диана Петкова“.

Димитрова спечели и сребърен медал на 50 м гръб при жените, финиширайки за 29.06 секунди, а победителка е Габриела Георгиева с 28.40.

Резултатите на пловдивчани:

50 м гръб

жени, Final A: 1. Габриела Георгиева Дамини 28.40, 2. Александра Димитрова Спринт 29.06, 7. Станислава Велкова Младост'91 30.76, 8. Тиана Темелкова Спринт 31.29

50 м бруст

мъже, Final A

1. Лъчезар Шумков Спринт Сф 27.43, 5. Александър Грънчаров Младост'91 28.88, 6. Божидар Гьондров Младост'91 29.12, 7. Симеон Станоев Младост'91 29.17

400 м св стил

жени, Final A: 1. Жанет Ангелова Акулите 4:11.90, 4. Лиляна Георгиева Спринт 4:25.74

100 м гръб 

мъже, Final A: 1. Владислав Терзиев Черно море 53.10, 3. Георги Георгиев ВСИ 56.79

100 м бруст

жени, Final A: 1. Тея Николова Черно море 1:11.33, 7. Преслава Зокова Младост'91 1:15.47

Final B: 10. Яница Карлова Младост'91 1:16.36, 13. Лора Пехливанова Пловдив 2019 1:16.93

200 м бътерфлай

мъже, Final A: 1. Петър Мицин Вихрен 1:56.17, 4. Иван Манолов Младост'91 2:01.80, 5. Георги Колев Пловдив 2019 2:02.92

Final B: 14. Деян Влахов Пловдив 2019 2:12.58

100 м бътерфлай

жени, Final A: 1. Александра Димитрова Спринт 1:00.90

Final B: 13. Яна Кръстева Пловдив 2019 1:07.83 

4 по 50 св стил

мъже: 1. Черно море 1:30.04, 7. Младост'91 (Александър Грънчаров, Александър Митов, Костадин Михайлов, Иван Манолов) 1:37.44, 17. Пловдив 2019 (Георги Колев, Петър Петров, константин Сивов, Деян Влахов) 1:41.14 

жени: 1. Черно море 1:47.60, 3. Спринт (Александра Димитрова, Лиляна Георгиева, Тиана Темелкова, Александра Янакиева) 1:51.55, 7. Младост 91 (Кристиана Георгиева, Теодора Ряпова, Станислава Велкова, Полина Ряпова) 1:53.45, 13. Пловдив 2019 (Яна Кръстева, Петя Щинова, Виктория Христева, Лора Пехливанова) 1:54.92

Източник: Gustosport