2 / 3
3 / 3

Слаб Локомотив стигна до точка при домакинството си на Ботев

Публикувана: неделя, 16 юли 2023 г.

Локомотив и Ботев си разделиха точките в 117-ото пловдивско дерби на старта на новия шампионат. Двата отбора завършиха 1:1 на Лаута, като гостите определено могат да съжаляват за равенството, след като имаха по-чистите положения в мача. Мартин Секулич откри от дузпа в 12-ата минута за канарчетата, а Пиер Зебли в 77-ата минута със зверски шут изравни.

Началото бе за домакините, които бяха по-активни и опитаха няколко атаки. В първите минути жълто-черните изглеждаха и по-смутени, тъй като на стадиона нямаше техни фенове.

Напук на логиката обаче, Ботев поведе в 13-та минута. Лясков изпусна футболист на противника, той центрира и след като централните бранители Паскалев и Сегура не се ориентираха и изпуснаха Секулич, вратаря на Локомотив Хоркаш го фаулира. Потърпевшият сам застана зад топката и откри резултата - 0:1.

Малко по-късно отново Мартин Секулич можеше да удвои, но този път пропусна. В края на полувремето Локомотив опита натиск, но с няколко добри спасявания Ханкич не позволи на черно-белите да отбележат преди почивката.

През втората част на няколко пъти защитата в черно-бяло изглеждаше тотално неадвекватна, но първо Секулич не успя да преодолее Хоркаш от абсолютно чиста позиция, а след това и Карабельов стреля в стража на Локо, останал сам срещу него.

В 77-ата минута Пиер Зебли овладя перфектно подаване отдясно, нахлу в пеналта и с мощен удар не остави шансове на Ханкич за 1:1.

В добавеното време на мача и Емануел Уме получи невероятен шанс, но вместо да подаде, стреля покрай вратата от чудесна позиция.

Така двата отбора взеха по точка в 117-то дерби помежду си, играно при изключително високи температури.

Локомотив Пловдив: 23. Динко Хоркаш – 13. Матеус Да Силва, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 44. Ангел Лясков – 15. Пиер Зебли, 6. Христо Иванов – 7. Бабакар Дион, 10. Джовани, 21. Евандро – 14. Димитър Илиев (К)

резерви: 81. Кристиан Томов, 17. Алфа Конте, 33. Георги Каракашев, 12. Ефе Али, 3. Калоян Костов, 9. Георги Минчев, 19. Кристиан Мендоса, 11. Петър Андреев

старши треньор: Александър Томаш

Ботев Пловив: 1. Хадайет Ханкич - 17. Николай Минков, 44. Роберто Пунчец, 25. Станислав Работов (К), 16. Самюел Акере - 28. Янис Карабельов, 15. Джеймс Ето'о - 26. Амаду Думбуя, 22. Реда Рабей, 10. Красиан Колев - 9. Мартин Секулич

резерви: 92. Даниел Кайзер, 4. Елвис Ману, 14. Фаустас Степонавичюс, 18. Димитър Папазов, 20. Антонио Перера, 21. Точукву Ннади, 24. Джаспър Ван Хертъм, 30. Лъчезар Балтанов, 31. Уме Емануел

старши треньор: Станислав Генчев

съдия: Драгомир Драганов

стадион: „Локомотив“