3 / 4
4 / 4

Словакия поднесе първата изненада на Евро 2024 с успех над фаворита Белгия

Публикувана: понеделник, 17 юни 2024 г.

Словакия поднесе първата изненада на Европейското първенство в Германия, след като победи в първия мач в група “Е” с минималното 1:0 фаворита Белгия. Единственото попадение в мача падна още в седмата минута, когато Иван Шранц бе точен за словаците след грешка в защитата на червените дяволи. Главно действащо лице в мача обаче бе Ромелу Лукаку, който се отличи с няколко изключително сериозни пропуска, а два негови гола през втората част бяха отменени.

Още до 5-та минута Лукаку на два пъти можеше да матира стража на Словакия Мартин Дубравка, но учудващо за неговата класа не успя. Вместо това, при грешка на Доку след тъч в близост до собственото наказателно поле, Иван Шранц отклони към Боженик, който стреля остро. Вратарят Кастелс отрази, но топката попадна отново у Шранц, който от въздуха я прати в мрежата.

До почивката белгийците не успяха да създадат нещо сериозно пред вратата на съперника, но през втората упражниха сериозен натиск.

В 56-тата минута Лукаку се разписа след изпълнение на корнер, но се оказа, че е в засада и попадението му бе отменено. Още един гол на тарана не бе признат. В 87-ата минута появилият се от пейката Луис Опенда направи отличен пробив по лявото крило и подаде към Лукаку в пеналта, който вкара за втори път в срещата. Последвалият преглед на положението с ВАР обаче показа, че Опенда е играл с ръка при поемането на кълбото, което доведе до втори отменен гол за Белгия и Лукаку.

Между двата отменени гола на Лукаку белгийците пропуснаха и златна възможност чрез резервата Бакайоку, който не успя да вкара на опразнена врата и топката бе изчестина от голлинията.

Така група Е се оказва най-завързаната досега, след като фаворита Белгия загуби първия си мач, а в ранния мач Румъния се саморазправи с Украйна и спечели с 3:0

Източник: Gustosport.bg

Времето
Weather Data Source: weerbericht morgen Plovdiv
Weather for the Following Location: Plovdiv Province map, Bulgaria
Мачовете днес
Словения (хандбал, Ж) Словения (хандбал, Ж)  title= 10:00 Словения (хандбал, Ж) Дания (хандбал, Ж) https://winner.bg/statics/uploads/tv/451.png
Нидерландия (хандбал, Ж) Нидерландия (хандбал, Ж)  title= 12:00 Нидерландия (хандбал, Ж) Ангола (хандбал, Ж) https://winner.bg/statics/uploads/tv/451.png
Испания (хандбал, Ж) Испания (хандбал, Ж)  title= 15:00 Испания (хандбал, Ж) Бразилия (хандбал, Ж) https://winner.bg/statics/uploads/tv/451.png
Германия (хандбал, Ж) Германия (хандбал, Ж)  title= 17:00 Германия (хандбал, Ж) Република Корея (хандбал, Ж) https://winner.bg/statics/uploads/tv/451.png
Унгария (хандбал, Ж) Унгария (хандбал, Ж)  title= 20:00 Унгария (хандбал, Ж) Франция (хандбал, Ж) https://winner.bg/statics/uploads/tv/941.png